FBMH3216HM221NT
Manufacturer:
Taiyo Yuden
Mfr.Part #:
FBMH3216HM221NT
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads and Chips 1206(3216 Metric) SMD/SMT 220 Ω 4 A
ParameterValue
Tolerance30 %
Length3.2004 mm
Width1.6002 mm
TerminationSMD/SMT
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-40 °C
Case Code (Imperial)1206
Case Code (Metric)3216
Resistance220 Ω
Height1.8034 mm
Halogen FreeHalogen Free
Impedance220 Ω
DC Resistance (DCR)20 mΩ
Max Current Rating4 A
Test Frequency100 MHz
Number of Lines1
Max DC Current4 A
Max Length3.5 mm
Max Width1.8 mm
Min Length2.9 mm
Min Width1.4 mm
Max Thickness1.8 mm
Min Thickness1.4 mm